Yeni İşime Hazırlanıyorum Adana

Programı Paylaş!

Konum

Adana Çukurova Teknokent & Çevrim içi

Son Başvuru

29 Ekim 2023

Ücret

Ücretsiz

Program Tarihleri

31 Ekim 2023 – 31 Ekim 2023

6 Şubat’ta meydana gelen depremde doğrudan veya dolaylı yoldan etkilenen genç ve genç yetişkinlere yönelik olarak, Microsoft işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz “Yeni İşime Hazırlanıyorum” programı ile istihdam sürecinde ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Gel, hayallerindeki işe adım atmak için birlikte ilerleyelim!

Kimler Katılabilir?

 • Etkinlik, temel seviyede yazılım bilgi ve becerisi olan 18 yaş üzeri faydalanıcılar, öğrenciler ve mezunlar içindir.
  • Herhangi bir Kodluyoruz Programı’ndan mezun olan ya da şu anda yürütülen bir programa devam eden faydalanıcılara öncelik verilecektir.
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 2, 3, 4. sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar önceliklendirilecektir.
 • Fiziksel katılım: Adana ilinde ikamet eden kişiler önceliklendirilecektir.
 • Çevrim içi katılım: Adana, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Hatay,  Kahramanmaraş,  Kilis,  Malatya, Mersin, Muğla, Osmaniye, Şanlıurfa ve Tunceli illerinde ikamet edenlere veya bu illerde bulunan üniversitelerin öğrencisi veya mezunu olanlara öncelik verilecektir.

Program Süreci

Başvuru Süreci:

Etkinlik, eş zamanlı olarak hem çevrim içi hem de fiziksel olarak gerçekleşecektir. Fiziksel etkinliğe katılamayan faydalanıcılar ikamet ettiği illere göre çevrim içi olarak etkinliğe katılabilecektir. 

Seni Neler Bekliyor:

Etkinlik, katılımcıların iş/staj bulma süreçlerinde ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri kazandıracak ve geliştirecek çeşitli atölyeler içerir. Bu atölyeler aşağıdaki gibidir:

 • LinkedIn & GitHub Profili Oluşturma ve Geliştirme Atölyesi
 • Dijital Görünürlük Atölyesi
 • Özgeçmiş ve Önyazı & İş Arama Teknikleri Atölyesi
 • Networking Etkinliği
 • Sektördeki Yazılımcılarla ve Yazılım Firması Yetkilileri ile Tanışma Fırsatı

Diğer Detaylar

Etkinlik aralarında, katılımcılarımız, atölye sağlayıcılarımız, paydaş yetkililerimiz ve yazılım firmalarının yetkilileri birbirleriyle daha yakından tanışabilecek ve iletişimde olacaklardır. Bu aralarda onlarla eğlenceli zaman geçirecek ufak aktiviteler de yapacağız. Program sürecinde, sektörde deneyimli uzmanlardan da destek alarak uygun olmaları durumunda fiziksel ya da çevrim içi olarak programa dahil olmalarını sağlayacağız.

Yüz yüze etkinliğin bir günde, toplam 4 – 5 saat sürmesi planlanmaktadır.

Etkinlik, teorik atölyelerle sınırlı kalmayıp, uygulamalı faaliyetlerle desteklenecektir. Ayrıca bu projeye katılan katılımcıları ilerleyen dönemlerde gerçekleştireceğimiz “Rol Model ve Mülakat Simülasyonu” etkinliklerimize de katılma fırsatı yakalayacaklar.

Program Paydaşlarımız