Yeni İşime Hazırlanıyorum

Programı Paylaş!

Konum

Elazığ & Çevrimiçi

Son Başvuru

31 Mayıs 2023

Ücret

Ücretsiz

Program Tarihleri

4 Haziran 2023 – 4 Haziran 2023

6 Şubat’ta meydana gelen depremde doğrudan veya dolaylı yoldan etkilenen genç ve genç yetişkinlere yönelik olarak, Microsoft işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz “Yeni İşime Hazırlanıyorum” programı ile istihdam sürecinde ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Gel, hayallerindeki işe adım atmak için birlikte ilerleyelim!

Kimler Katılabilir?

 • Etkinlik temel seviyede yazılım bilgi ve becerisi olan 18 yaş üzeri faydalanıcılar, öğrenciler ve mezunlar içindir.
  • Herhangi bir Kodluyoruz Programı’ndan mezun olan ya da şu anda yürütülen bir programa devam eden faydalanıcılara öncelik verilecektir.
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 2, 3, 4. sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar önceliklendirilecektir.
 • Fiziksel katılım: Etkinliğin gerçekleşeceği ilde ikamet ediyor olmak gereklidir. (Sosyal medya hesaplarımızdan etkinliğin gerçekleştiği ili ve tarihi duyuracağız) 
 • Çevrimiçi katılım: Etkinliğin gerçekleşeceği ile ek olarak depremden en çok etkilenen ve sonrasında iç göç alan illerde ( Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya ve Tunceli ) ikamet ediyor olmak veya bu şehirlerdeki üniversitelerde öğrenci veya bu üniversitelerin mezunu olmak gerekmektedir. (Depremden doğrudan ve en çok etkilenen illere öncelik verilecektir.)

Program Süreci

Başvuru Süreci:

Etkinlik, eş zamanlı olarak hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak gerçekleşecektir. Fiziksel etkinliğe katılamayan faydalanıcılar ikamet ettiği illere göre çevrimiçi olarak etkinliğe katılabilecektir. Yüz yüze etkinliğin bir günde, toplam 4 – 5 saat sürmesi planlanmaktadır.

Seni Neler Bekliyor:

Etkinlik, katılımcıların iş/staj bulma süreçlerinde ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri kazandıracak ve geliştirecek çeşitli atölyeler içerir. Bu atölyeler aşağıdaki gibidir:

 • LinkedIn & GitHub Profili Oluşturma ve Geliştirme Atölyesi
 • Dijital Görünürlük Atölyesi
 • Özgeçmiş ve Önyazı & İş Arama Teknikleri Atölyesi
 • Networking Etkinliği
 • Sektördeki Yazılımcılarla ve Yazılım Firması Yetkilileri ile Tanışma Fırsatı

Diğer Detaylar

Etkinlik aralarında, katılımcılarımız, atölye sağlayıcılarımız, paydaş yetkililerimiz ve yazılım firmalarının yetkilileri birbirleriyle daha yakından tanışabilecek ve iletişimde olacaklardır. Bu aralarda onlarla eğlenceli zaman geçirecek ufak aktiviteler de yapacağız. Program sürecinde, sektörde deneyimli uzmanlardan da destek alarak uygun olmaları durumunda fiziksel ya da çevrimiçi olarak programa dahil olmalarını sağlayacağız.

Etkinlik, teorik eğitimle sınırlı kalmayıp, uygulamalı faaliyetlerle desteklenecektir. Ayrıca bu projeye katılan katılımcıları yazın gerçekleştireceğimiz “Rol Model ve Mülakat Simülasyonu” etkinliklerimize de katılma fırsatı yakalayacaklar.

Program Paydaşlarımız