Kodluyoruz Topluluğu

“Yaratıcı bir fikrin iyi bir ağla buluşması, sıfırdan milyonlara gitmek için en iyi yoldur.”
Jonah Peretti
Kodluyoruz Topluluğu Nedir?

Beraber öğrenmek isteyen, yazılım alanına ilgi duyan kişileri bir araya getirmek en sevdiğimiz iş! 💛 Kodluyoruz olarak aynı amaç etrafında bir araya gelmenin ve “topluluk” olmanın önemine ve sonuçlarına inanıyoruz. 💪

Kodluyoruz Topluluğu’nda yer alan üyelerimizin yazılım yolculuğunda her türlü ihtiyacına cevap vermek istiyoruz.

Türkiye’de, global ölçekte değer yaratabilen yazılımcılar yetiştirme misyonumuz ile tüm topluluk üyelerimizi bu amaç doğrultusunda destekliyoruz.

Değerlerimizi gözeterek Türkiye’yi globalde bir teknoloji ve yetenek merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. 🚀

Bu doğrultuda, Türkiye’deki tüm gençlerin bir araya gelip öğrendiklerini paylaşabilecekleri çalışma grupları, atölyeler ve etkinlikler düzenliyoruz.

 

Kodluyoruz Topluluğu’nda yazılıma ilgi duyan herkese kapımız açık! Sen de Kodluyoruz Topluluğu’na katıl, Türkiye’de yazılım sektörüne birlikte yön verelim. Geleceğimizi birlikte şekillendirelim! 🙆

Kodluyoruz Topluluğuna Dahil Ol!

Sen de bu eşsiz topluluğunu bir parçası olabilirsin.

Kodluyoruz Discord Topluluğu

Türkiye’nin yazılım alanında en büyük Discord sunucularından birine sahibiz! Sen de yazılım alanında yardım alabileceğin ve insanlarla tanışabileceğin bir alan arıyorsan Kodluyoruz Discord sunucusu tam sana göre!

Harekete Geç

Teknoloji, yazılım, inovasyon vb. alanlarında faaliyet gösteren topluluklarla Harekete Geç adı altında bir araya geldik ve güçlerimizi birleştirdik! Sen de topluluğunla dahil ol, birlikte daha güzel işler başaralım!

Mezunlar Kulübü

Kodluyoruz Mezunlar Kulübü, 2.000’den fazla mezunuyla Türkiye’nin en büyük ve çeşitli geliştirici topluluklarından birini oluşturur. Sen de bootcamp’lere katıl, başarılı bir şekilde tamamla ve Mezunlar Kulübü’ne katılmaya hak kazan!

Sayılarla Kodluyoruz Topluluğu

1.000
Sosyal Medya Üyesi
1.000
Discord Topluluğu Üyesi
10
Harekete Geç Topluluğu
1
Asistan
1
Üniversite Temsilcisi

Başarı Hikayeleri: Kodluyoruz’la Hayatı Değişenler

Yararlı Kaynaklar

Alchemist Podcast

Alchemist Podcast, teknoloji alanında dünyadaki önemli gelişmeleri ve girişimleri sunan podcast kanalımız! İlk serimiz, Garanti BBVA sponsorluğunda yapay zeka alanındaki gelişmeleri Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu üyeleri gözünden sizlerle buluşturuyoruz.

Değerlerimiz

Belirttiğimiz değer ve ilkelerle daha güçlü olduğumuza inanıyor ve topluluğa katılan herkesin bunları benimseyip uygulayacağına kalpten inanıyoruz. Kodluyoruz Topluluğu’nun her bir üyesinin eşsiz ve değerli olduğunu unutmadan hareket edelim ve aşağıda yer alan ilkeler ve değerleri benimsediğimizden emin olalım 👇

Yardımlaşma ve Dayanışma 🙌

Kodluyoruz Topluluğu olarak her bir üyemizin dayanışma içinde olması gerektiğine inanıyoruz. Başkasını destekleyebileceğimiz bir imkan olursa lütfen çekinmeyelim. Bunu yaparken nazik ve cömert olmaya özen gösterelim. Bu topluluk, her birimizin ortaya koyduğu emek ölçüsünde faydalı ve keyifli olacak.

Deneyim Paylaşımı 🚀

Topluluğumuzda yer alan her üyenin bir hikayesi olduğunu biliyor ve bunları önemsiyoruz. Lütfen hikayemizi paylaşmaktan çekinmeyelim, birçok arkadaşımıza ilham olabileceğimizi unutmayalım! 

Akran Öğrenmesi ve Grup Çalışması 👥

Birlikte öğrenmenin öğrenme yolculuğunda en etkili yöntemlerden biri olduğunu biliyoruz! Bu yolculukta, aynı yollardan geçen arkadaşlarınla seni bir araya getirmeyi önemsiyor, birlikte öğrenmenin fark yaratacağına inanıyoruz.

Sürekli Gelişim ve Farkındalık  👀

Kodluyoruz Topluluğu’nun en önemli özelliklerinden biri her zaman gelişime, öğrenmeye, araştırmaya açık olması ve bu farkındalıkla çalışmalarını sürdürmesi! Sen de topluluktaki paylaşımlar sayesinde yazılım dünyasındaki güncel gelişmeleri takip edebilir, alanında uzman kişilerden ve topluluğun diğer üyelerinden öğrenebilirsin.

Birbirimize Saygılı Olmak 🙌

Her birimiz bu topluluğun üyeleriyiz, birbirimize saygılı olup incitici bir dil kullanmamaya veya davranışta bulunmamaya özen gösterelim. Samimi Kodluyoruz tonumuzu koruyalım! 

Kapsayıcı Olmak 💛

Kodluyoruz Topluluğu olarak; kişilerin tüm farklılıklarıyla toplulukta yer alabilecekleri güvenli bir alan oluşturmaya çalışıyoruz ve topluluk içerisinde ayrımcı ya da aşağılayıcı bir söylemde ya da harekette bulunulmasını kesin bir şekilde reddediyoruz.