Kodluyoruz, Türkiye’de ve Dünya çapında yazılımcılar yetiştirmek için çalışan, Türkiye’yi bir teknoloji geliştirme merkezi yapmayı hedefleyen bir sosyal girişim. Kodluyoruz 2016 yılında, Emre, Gülcan ve Aykut kendi ülkelerinden binlerce kilometre ötede aşağıdaki soruları cevaplamaya çalışmasıyla ortaya çıktı:
‘Türkiye’deki yetenekli ancak fırsatlara erişemeyen binlerce gencin kendi potansiyellerini açığa çıkarmasına nasıl yardımcı olabiliriz? Türkiye’de iyi amaçları olan yazılımcıların dünyaya değer kattığı bir ekosistemi sağlamak için ne yapmak lazım?’

Bu soruları yanıtlamak ve çözüm üretmek için LaunchCode ile beraber, tüm gençlerin eşit haklarla erişebileceği bir eğitim programı geliştirdiler. Sektörden deneyimli yazılımcılarla bir araya gelerek oluşturdukları ücretsiz  bootcamp’ler sayesinde yüzlerce genç yazılım ile tanıştı.

Kodluyoruz ekibi olarak, bugün geldiğimiz noktada Microsoft, BSH gibi şirketlerin ve Birleşmiş Milletler, EMPower gibi uluslararası fon veren kuruluşların desteğiyle online ve yüz yüze eğitimlerle birçok gencin hayatına dokunmaya devam ediyoruz.

Bootcamp mezunlarımız için oluşturduğumuz topluluk ile kariyer serüvenlerinde de onları yalnız bırakmıyor, işe yerleştirme ve mentorluk gibi pek çok alanda onları destekliyoruz.

Çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında daha fazla bilgiye erişmek için www.kodluyoruz.org adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.

Daha çok gence yazılım alanında fırsatlar yaratmak için Kodluyoruz ekibi olarakta büyüyoruz!
Yazılım alanında yaptığımız çalışmaları ve büyümemizi desteklerken topluma fayda sağlamak istiyorsan seninle tanışmak için heyecanlanıyoruz.

Kodluyoruz ekibi içerisinde Üniversite Programları Stajyeri pozisyonunda bizimle çalışacak ekip arkadaşı arıyoruz.