Kodla Dönüştürelim

Kodluyoruz olarak, Microsoft iş birliği ile 2021 yılında Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yazılımcıları yenilikçi bir programda yetiştirmek için “Kodla Dönüştürelim” projesini başlattık. Gelin hayallerinizi, geleceğinizi, geleceğimizi “Kodla Dönüştürelim”!

Powered by

Kodla Dönüştürelim

Peki “Kodla Dönüştürelim” projemizde seni neler bekliyor?
  • ‘Nereden başlayacağımı bilmiyorum’ : Patika.dev’in yol haritaları içeren eğitimlerini takip ederek hangi alanda ilerleyeceğine dair kafa karışıklığına son verebilirsin!
  • ‘Online eğitimlerde tek başıma ilerlemekte zorlanıyorum’ 😓: Düzenlediğimiz birlikte çalışma seansları ve soru sorabileceğin mentorler seni bekliyor. Böylece eğitimlerde ilerlerken asla yalnız hissetmeyeceksin!
  • Kaliteli içerikler çok pahalı, ücretsiz içerikler ise beni memnun etmiyor 👎: “Kodla Dönüştürelim” projemizde tüm içerikler tamamen Türkçe ve ücretsiz, ayrıca Türkiye’nin önde gelen yazılım eğitmenleri ile birlikte hazırlandı. 💯
  • ‘Online yazılım eğitimleri işe yerleşmeme yardımcı olmuyor’ 💼:  Tamamen işe yerleşme odaklı Patika.dev eğitimlerini tamamladığında Patika ve Kodluyoruz ağındaki şirketlerle CV’ni paylaşıyoruz ve işe yerleşmene destek oluyoruz!
  • ‘Yazılım bilgim var ancak yeni yazılımcılarla buluşmakta zorlanıyorum’ 💻 : Eğer ki yazılım bilgin varsa ve yeni junior yazılımcılarla bir araya gelmekte zorlanıyorsan “Kodla Dönüştürelim” projemize mentor olarak katılabilirsin! 🚀

 

  • Mentor olmak isterim ama önceden bunu hiç yapmadım’🤔Sorun değil! Mentor başvurun kabul edilirse sana ihtiyacın olan eğitimleri sağlıyoruz.
“Kodla Dönüştürelim” Hedeflerimiz ve Nasıl Ulaşacağız?

Türkiye’yi teknolojide bir yetenek merkezi haline getirme hedefimizde “Kodla Dönüştürelim” ile gençlere ihtiyaçları olan desteği sağlarken aynı zamanda şirketlerin yazılımcı ihtiyacına da çözüm bulacağız. Projemiz ile 2021 yılının sonuna kadar 150.000 genci yazılım alanındaki eğitimlerine başlatmak ve 4000 genci yazılım alanında işe yerleştirmeyi hedefliyoruz.

Hayalimizdeki bu dönüşüme giden yolda en önemli bileşenlerin doğru içerik ve gençlerin sırtlarını dayayabilecekleri topluluk olduğunu biliyoruz.

“Kodla Dönüştürelim” projemizde içeriklerimiz için yazılım alanında işe yerleşim odaklı online içerikler üreten Patika.dev ile çalışıyoruz.

Gençlere ihtiyaçları olan topluluk desteğini ise Kodluyoruz’un son 4 yıl içerisinde büyüttüğü, 10.000 kişiden fazla üyesi olan Kodluyoruz topluluğu ve yetiştirdiğimiz mentorler ile sağlıyoruz.

Destekçimiz
Sponsored by