Kodluyoruz Community

“A creative idea plus a fresh network is the best way to go from zero to millions.”
Jonah Peretti
What is Kodluyoruz Community?

Bringing together the people who wish to learn together and are interested in software is our favourite thing! 💛 

As Kodluyoruz, we believe in the importance and the results of coming together for the same purpose and being a “community”. 💪

We want to respond to all kinds of needs of our members  in their software journey in the Kodluyoruz Community.

In line with our mission of raising software developers in Turkey who can create value on a global scale, we support all of our community members.

We aim to make Turkey a global technology and talent center in line with our values. 🚀

In line with this, we organize study groups, workshops and events where all young people in Turkey can come together and share what they have learned.

 

Here in Kodluyoruz Community, our door is open to anyone who is interested in software!

Join the Kodluyoruz Community and let’s lead the software industry in Turkey together. Let’s shape our future together! 🙆

Join the Kodluyoruz Community!

You too can be a part of this unique community.

Kodluyoruz Discord Topluluğu

Türkiye’nin yazılım alanında en büyük Discord sunucularından birine sahibiz! Sen de yazılım alanında yardım alabileceğin ve insanlarla tanışabileceğin bir alan arıyorsan Kodluyoruz Discord sunucusu tam sana göre!

Harekete Geç

Teknoloji, yazılım, inovasyon vb. alanlarında faaliyet gösteren topluluklarla Harekete Geç adı altında bir araya geldik ve güçlerimizi birleştirdik! Sen de topluluğunla dahil ol, birlikte daha güzel işler başaralım!

Mezunlar Kulübü

Kodluyoruz Mezunlar Kulübü, 2.000’den fazla mezunuyla Türkiye’nin en büyük ve çeşitli geliştirici topluluklarından birini oluşturur. Sen de bootcamp’lere katıl, başarılı bir şekilde tamamla ve Mezunlar Kulübü’ne katılmaya hak kazan!

Kodluyoruz Community with Numbers

1.000
Social Media Members
1.000
Discord Community Members
10
“Harekete Geç” Community
1
Assistant
1
University Representatives

Success Stories: Those Who Changed Their Lives with Kodluyoruz

Useful Resources

Alchemist Podcast

Alchemist Podcast is our podcast channel that presents important developments and initiatives in the field of technology around the world! In our first series, we bring the developments in the field of artificial intelligence to you through the eyes of the members of Kodluyoruz Artificial Intelligence Advisory Board, with the sponsorship of Garanti BBVA.

Our Values

Belirttiğimiz değer ve ilkelerle daha güçlü olduğumuza inanıyor ve topluluğa katılan herkesin bunları benimseyip uygulayacağına kalpten inanıyoruz. Kodluyoruz Topluluğu’nun her bir üyesinin eşsiz ve değerli olduğunu unutmadan hareket edelim ve aşağıda yer alan ilkeler ve değerleri benimsediğimizden emin olalım 👇

Yardımlaşma ve Dayanışma 🙌

Kodluyoruz Topluluğu olarak her bir üyemizin dayanışma içinde olması gerektiğine inanıyoruz. Başkasını destekleyebileceğimiz bir imkan olursa lütfen çekinmeyelim. Bunu yaparken nazik ve cömert olmaya özen gösterelim. Bu topluluk, her birimizin ortaya koyduğu emek ölçüsünde faydalı ve keyifli olacak.

Deneyim Paylaşımı 🚀

Topluluğumuzda yer alan her üyenin bir hikayesi olduğunu biliyor ve bunları önemsiyoruz. Lütfen hikayemizi paylaşmaktan çekinmeyelim, birçok arkadaşımıza ilham olabileceğimizi unutmayalım! 

Akran Öğrenmesi ve Grup Çalışması 👥

Birlikte öğrenmenin öğrenme yolculuğunda en etkili yöntemlerden biri olduğunu biliyoruz! Bu yolculukta, aynı yollardan geçen arkadaşlarınla seni bir araya getirmeyi önemsiyor, birlikte öğrenmenin fark yaratacağına inanıyoruz.

Sürekli Gelişim ve Farkındalık  👀

Kodluyoruz Topluluğu’nun en önemli özelliklerinden biri her zaman gelişime, öğrenmeye, araştırmaya açık olması ve bu farkındalıkla çalışmalarını sürdürmesi! Sen de topluluktaki paylaşımlar sayesinde yazılım dünyasındaki güncel gelişmeleri takip edebilir, alanında uzman kişilerden ve topluluğun diğer üyelerinden öğrenebilirsin.

Birbirimize Saygılı Olmak 🙌

Her birimiz bu topluluğun üyeleriyiz, birbirimize saygılı olup incitici bir dil kullanmamaya veya davranışta bulunmamaya özen gösterelim. Samimi Kodluyoruz tonumuzu koruyalım! 

Kapsayıcı Olmak 💛

Kodluyoruz Topluluğu olarak; kişilerin tüm farklılıklarıyla toplulukta yer alabilecekleri güvenli bir alan oluşturmaya çalışıyoruz ve topluluk içerisinde ayrımcı ya da aşağılayıcı bir söylemde ya da harekette bulunulmasını kesin bir şekilde reddediyoruz.